24BRICK BLOG

Novinky ze světa světla pro vaše kostičky

Sběratelská kolekce LEGO® minifigurek – 23. série 71034

Další ze série sběratelských LEGO® minifigurek je již nějakou dobu na světě, konkrétně její vydání proběhlo 1. září. Jedná se o 23. sérii s označením 71034 a opět obsahuje 12 LEGO® minifigurek. Jelikož tento rok společnost LEGO® oslavuje 90 let od svého založení a již jsem se dočkali několika setů, které odkazují do historie jako třeba Hrad Lvího krále, Průzkumný raketoplán a mnozí z nás s tak doufali, že tato série se ponese ve stejném duchu s odkazem do historie. LEGO® nás však opět překvapilo a 23. série je převážně mixem kostýmových minifigurek a minifigurek se sváteční atmosférou odkazující se na blížící se Vánoce, Den díkuvzdání a další.

Osvětlení pro vánoční LEGO sady

Jelikož se již kvapem blíží Vánoce a advent, tedy čas kdy se vše kolem halí do barevných světel a všude začíná vládnout slavnostní atmosféra, rozhodli jsme se vám krátce představit několik vánočních setů z LEGO® dílny a jejich osvětlení. Osvětlení právě pro tyto sady je tím nejzářivějším a nejlepším příkladem konečného efektu. Spousta krásných, barevných a minimalistických LED světel ve stavb...

DIY osvětlení pro LEGO sety

Pokud si chcete osvětlit váš MOC LEGO® výtvor, nebo menší, či starší set, pro který není k dostání konkrétní sada osvětlení, nezbývá nic jiného, než sehnat jednotlivá osvětlení a pustit se do vlastní stavby. Možností a typů jednotlivých LED osvětlení pro LEGO® je poměrně hodně a v tomto článku vám představíme ty základní z nich, koukneme na jejich možnosti, výhody a nevýhody.  ...

Boxy na LEGO minifigurky Fabiox

Kdo miluje LEGO, tak má jistojistě minimálně jednu oblíbenou, či vzácnou LEGO minifigurku. Pokud k nám patříte, tak jste již určitě také řešili dilema kam svou figurku vystavit. Aby byla na bezpečném místě, chráněná před prachem a pěkně na očích. A právě pro ty z vás tu jsou boxy na LEGO minigurky Fabiox. Za nimi stojí italský sběratel, AFOL a  majitel největší sbírky LEGO minifig...

Recenze LEGO 40567 – Úkryt lesních zbojníků a návod jak jej „rozsvítit“

Série LEGO® Castle zůstává jednou z nejoblíbenějších a nejžádanějších sérií této ikonické dánské stavebnice, ač již několik let nebyl vydán žádný nový set. O to víc vzrušení přineslo ohlášení a následní vydání LEGO® setu 10305 – Hrad Lvího rytíře. Ještě předtím však bylo možné získat jako exkluzivní dárek k nákupu unikátní LEGO® set 40567 – Úkryt lesních zbojníků, jež je předělávkou původní verze setu 6054 z roku 1988. Osobně jsme se těšili právě na tento unikátní set, který bychom vám dnes rádi představili a zároveň ukázali, jak je možné jej efektivně osvětlit.

Sběratelská kolekce LEGO® minifigurek – Mupeti

Společnost LEGO® pravidelně vydává sběratelské série minfigurek. Některé mají označení pouze číslem série (1. září se dočkáme nové 23. série) a některé jsou zaměřené tematicky (Marvel Studios a Looney Tunes). To poslední je právě série12 minifigurek Mupeti. Inspirace vychází z loutkového-hraného muzikálu stejného jména z roku 2011 a v dnešní době představuje zásadní část popkultury.

Recenze LEGO Ideas 21333 Vincent van Gogh – Hvězdná noc

Pokud jste fanoušky řady LEGO® Ideas, nebo dokonce slavného nizozemského malíře Vincenta van Gogha, pak jste již jistě slyšeli o nejnovější sadě LEGO® Ideas 21333 Hvězdná noc, tedy o LEGO® interpretaci jeho pravděpodobně nejslavnějšího obrazu.  

Série LEGO castle

Při příležitosti letošního výročí 90ti let od založení LEGA se dočkáme několika speciálních vydání, které budou odkazovat do minulosti. A na jednu takovou sadu se těší nejeden fanoušek. Podle stále ještě oficiálně nepotvrzené, informace se tento rok dočkáme nového, velkého hradu s odkazem na populární sérii LEGO Castle. Ta je považovaná za jednu z klasických LEGO sérii společně se sériemi City a Space. S největší pravděpodobností se bude jednat o Hrad Lvího krále 10305, který bude přepracovanou verzí ikonického setu 6080 z roku 1984.

Osvětlení pro LEGO sety na videu

Obrázky a texty na 24brick.cz či na internetu jen těžkou mohou popsat a ukázat pravou krásu LED osvětlení na LEGO® setech a přiblížit jejich jednoduchost a možná vám také zodpovědět vaše otázky. Proto jsme pro vás vybraly několik málo videí, které vám lépe sety osvětlené přiblíží a představí.

LEGO TRANSFORMERS 10302 OPTIMUS PRIME BYL OFICIÁLNĚ PREDSTAVEN

Tato spolupráce se zapíše do historie hračkářského průmyslu jako jedna z nejneočekávanějších a nejvíce šokujících, když společnost LEGO právě představila svou nejnovější spolupráci s dalším výrobcem hraček, společností Hasbro, a nabídla nám stavebnici LEGO Optimus Prime. Toto je jen důkaz tohoto, jakou ikonou ve světě hraček LEGO je a jak je vnímáno svou konkurencí.