Pevnost Eldorádo 10320 - piráti připlouvají

V rámci oslav 90. výročí založení společnosti LEGO® požádalo fanoušky, aby hlasovali pro své oblíbené klasické motivy a sady, které by měly být přetvořeny pro nové vydání sad. LEGO® Ideas loni odhalilo první dva vítěze: Hrad lvího rytíře 10305 a Průzkumník galaxie 10497 z témat Hrad, respektive Klasický vesmír.

Nyní LEGO® odhalilo další klasickou sadu, která se dočká aktualizace - Pevnost Eldorádo 10320 z legendárního tématu Piráti. Nová sada bude k dispozici pro velmi důležité piráty (VIP) od 4. července 2023. Všichni ostatní budou muset zůstat uvězněni ve skříňce Davyho Jonese až do 7. července, kdy bude vydána pro veřejnost.

52988550521_7f94d1ee0d_c

Cena nové sady je 5 499,- Kč, obsahuje 2509 kostiček a 8 minifigurek. Model je vysoký 27 cm, dlouhý 70 a široký 24 centimetrů.

Pevnost Eldorado byla poprvé vydána v roce 1989 a tato ikonická mořská pevnost byla pro děti vyrůstající na konci 80. a na začátku 90. let vysněnou sadou.

Pevnost Eldorádo v edici 2023 si udržuje ikonické prvky původního setu, jako je červenošedé dělo (které stále střílí dělové koule!), ohnuté palmy s pozoruhodnými zelenými listy a modrobílá vlajka Modrých kabátů. Asi největším rozdílem je fakt, že tento nový set již není postaven na LEGO® 3D desce, ale pro základy využívá standardní kostičky. Minifigurky vojáků v modrých pláštích vypadají stejně elegantně jako kdykoli předtím a bukanýři jsou oblečeni do svérázné pirátské módy, která připomíná nejlepší kreslené námořníky z filmů jako Petr Pan nebo Piráti z Karibiku od Disneyho.

LEGO-Icons-10320-Eldorado-Fortress-1

Aktualizovaná pirátská sada LEGO® využívá také moderní inovace LEGO®, jako jsou pohyblivé modulární části, které sběratelům umožňují uspořádat model do různých dispozic (jak je zobrazeno výše) ve srovnání s originálem z roku 1989, který byl omezen na jednu konfiguraci.

Mezi další detaily a překvapení patří detailnější admirálova kancelář, pirátské vězení a další tajné prostory čekající na objevení. Jedním z výrazných prvků této nové sady s pirátskou tématikou je přidání větší císařské lodi, která má také potištěné látkové plachty.

lego-10320-eldorado-festung-geruecht

Pro každého, kdo chce vytvořit výchozí bod velké stavby ve stylu LEGO® města zlatého věku pirátství v Karibiku, nabízí tato nová sada poutavý ústřední prvek připravený k obklopení podobnými sadami. Pokud máte to štěstí, že vlastníte nějaké modely LEGO® Pirátů z dávných dob, možná je na čase je oprášit, zazpívat si pár námořních šantánů a vystavit je vedle této důstojné předělávky klasiky...