Novinka - Gringottova kouzelnická banka – sběratelská edice

Již je to nějakou dobou od představení velkolepé sady Gringottova kouzelnická banka - sběratelská edice 76417 která potěší nejenom fanoušky Harryho Pottera, ale díky svému designu snad všechny milovníky LEGO®.  

Cena sady: 10 999,-Kč

Počet kostiček: 4803

Počet minifigurek: 13

Datum vydání: 4. září 2023

Určení: 18+

 

Gringottův trezor

Jedním z nejpřitažlivějších prvků nového modelu je přidání podzemních jeskyní pod bankou. Na první pohled to vypadá jako kouzelný strom podpírající budovu na vrcholu, ačkoli při bližším pohledu vidíme rekonstrukci spirálovité trezorové vozové dráhy, kterou poprvé použil Harry Potter, když ho Hagrid vezl do trezoru svých rodičů v Kameni mudrců, doplněnou o tekoucí vodopád vedle ní

76417_Lifestyle_10-scaled 

Dráha obsahuje mechanismus, který zastaví pohyb vozíku u každého ze tří kleneb. Jedním z nich je Lestrangeův trezor, kam Bellatrix uložila pohár Helgy Hufflepuffové - jeden z viteálů lorda Voldemorta - než se ho Harrymu, Ronovi a Hermioně podařilo během událostí v Relikviích smrti zničit. Během této klíčové události druhé kouzelnické války se trojici podařilo nechtěně vypustit do volné přírody ukrajinského draka Ironbellyho.

 

Postava draka je jedním z pilířů nové sady, má polohovatelné tělo a rozatažená křídla. Draka lze připevnit na střechu banky a vytvořit tak fantastický ústřední prvek, který doplní jakoukoli kreativní expozici. Možná nechrlí oheň jako ten v Universal Studios Hollywood, ale na svém bidýlku sedí stejně hrdě!

Interiér banky

Pohled do interiéru banky odhalí honosné foyer plné minifigurek skřetů, včetně Bogroda, Griphooka a Ricberta. Sada obsahuje také Harryho, Rona, Bellatrix, Hermionu a Smrtijeda, celkem 13 minifigurek.

Detaily, jako je stůl skřetího úředníka, zlaté lampy a podlaha v mezipatře, skutečně dotvářejí styl nové sady LEGO® Harry Potter, zatímco bonus v podobě obchodu Kouzelný zvěřinec, který je připojen k hlavní budově banky, dokonale dotváří exteriér.

76417_Lifestyle_11-scaled

Exteriér LEGO® Gringottovy banky

Exteriér banky vypadá úchvatně, křivolaká konstrukce a vybělené bílé kamenné zdivo s tmavými liniemi jsou rozpoznatelné z filmové série. Budovu lze z dolní části jeskyně oddělit a napojit ji na dřívější sadu Diagon Alley.

Osvětlení pro LEGO® sady Harryho Pottera najdete zde