Recenze osvětlení pro LEGO set 21330 Sám doma

V naší nejnovější recenzi jsme se zaměřili na osvětlení pro LEGO set 21330 Sám doma, který se stal ihned po svém vydání velice populárním setem, který byl permanentně na oficiálním LEGO shopu vyprodán.

Krátké představení samotného setu

Set vychází ze stejnojmenného kultovního filmu Sám doma z roku 1990 který se stal již tradičním rodinný filmem v období Vánoc. Set představuje ikonický dům rodiny McCallister v době, kdy se jej rozhodnou vyloupit dva ne zrovna šikovní lupiči – Marv a Harry. V tom se jim snaží zabránit osamocený Kevin za pomocí jeho plánu HO-HO-HO – tedy všelijakými nástrahami, pastmi a léčkami na zmíněné zloděje. V setu tak najdete všechny hlavní místnosti kde se děj odehrával a zároveň i jednotlivé nástrahy, které tak můžete společně projít. Součástí setu je také dodávka zlodějů a domek na stromě, který je spojený s domem lanovkou.

  • Vydání:                              2021
  • Číslo setu:                        21330
  • Počet kostek:                   3955
  • Počet minifigurek:           5
  • Rozměry (V;Š;H):             27x34x37 cm 

4c14fd0f4e926bc0a702e12fb5d44a40

Osvětlení

Po rozbalení krabičky se setem osvětlení najdete v krabičce díky velikosti 3 světelné okruhy – svazky, každý zakončený USB konektorem. Dále pak 2 další kabelové svazky s LED diodami. Battery box na 3 tužkové baterie a rozdělovací kabel pro 3 USB konektory, aby vše mohlo být napájené z jednoho battery boxu. Dále pak najdete detailní a obsáhlý návod, který vás celou instalací provede ve 188 krocích díky velikosti setu a obsáhlosti osvětlení.

Snímek obrazovky 2022-05-05 v 21.32.44

Jako první a nejdůležitější krok je vyzkoušet!!!, zda jsou všechna LED světla plně funkční. Přeci jen by bylo nemilé zjistit po finální instalaci a následném zapojení, že jedno LED světlo nesvítí. Dále si pak připravte LEGO nástroj pro snadné rozebírání LEGO stavebnice (součástí každého větší LEGO setu). Obejdete se i bez něj, ale s ním vám práce půjde mnohem lépe.

Snímek obrazovky 2022-05-05 v 21.33.24

Následně po vyzkoušení již přichází na řadu samotná instalace, a to dodávky lupičů a domku na stromě. Jedná se o menší stavby, a tak plně vyzkoušíte první kroky s instalací světýlek a vedení kabeláže. Opět si po instalaci vyzkoušejte, zda všechna světla stále svítí a zda se třeba někde nepřiskřípl kabel více, než by měl. Ač se jedná o poměrně robustní kabely, tak i tak je nutné být velice opatrný na jejich instalaci a ukládání.

Instalace pak pokračuje ve zbytku celého domu. Velkou výhodu setů Lightailing je vyšší svítivost použitých LED diod nežli konkurence. Ty tak dokážou prosvítit jednotlivé prostory setů i skrze výplně otvorů – okna, dveře, transparentní dílky. Set se tak opravdu krásně, avšak ne přehnaně, rozzáří.

Snímek obrazovky 2022-05-05 v 21.32.19

Závěr

Ač se jedná o větší set světel jež je dáno samotným LEGO setem, je instalace jednoduchá a zábavná.  Jedná se o nádherný set, který vám bude dělat radost po většinu času, avšak dovolím si tvrdit že nejvíce v čase adventu. A právě v čase, kde jsou světýlka a výzdoba všudypřítomná, oceníte osvětlení nejvíce. Pouhým zmáčknutím tlačítka rozzáříte celý set v době, kdy je po většinu času venku tma a vychutnáte si naplno jeho atmosféru. Set osvětlení je skvělým doplňkem, který se snadno instaluje a vy si tak můžete obnovit zážitek ze samotného stavění setu, ač v odlehčené podobě, tak ještě jednou.

Snímek obrazovky 2022-05-05 v 21.32.29