Porovnání osvětlení od Lightailing a Briksmax

Možná jste již zaznamenaly dva typy, respektive značky, avšak od stejného výrobce nabízených setů osvětlení. Jedná se o značky Lightailing a Briksmax, které jsou možná nejrozšířenější značky, co se týče právě osvětlení pro LEGO sety. V tomto článku vám ukážeme hlavní rozdíly mezi Lightailing a Briksmax a budete tak moci vybrat tu ideální variantu a rozsvítit svůj LEGO svět!

1. Různé světelné efekty

Světelné sady od Lightailing a Briksmax jsou navrženy odlišným týmem vývojářů, takže se občas setkáte s tím, že se zobrazují s různými světelnými efekty. Například rozdíly světelné sady pro LEGO set 76391 - Bradavice™ Ikony - Sběratelská edice vidíte na obrázku níže. 

lightailing-briksmax_600x600.png

Pro většinu setů jsou k dispozici demonstrační videa LED osvětlení, která se zaměřují na celkový vzhled a detaily výsledné instalace. 

 

2. Různé způsoby instalace

Další odlišností je způsob instalace do daného Lego setu. Obecně však platí, že instalace setů obou značek je velice jednoduchá a není třeba žádných dalších nástrojů či speciálních zkušeností. 

Méně náročnou instalaci představují produkty Lightailing, kdy jsou již všechny diody před-instalovány na lego dílky a kabeláž je již připravena. Stačí pak pouze následovat detailní instrukci k instalaci a vše následně zapojit skrze připravený USB konektor do batery boxu. 

51685416446_bb518603d1_b-min_600x600.jpg

details-lightailing-kit_600x600.png

Briksmax je více flexibilnější a možná více zamřený na manuálně zdatnější stavitelé. Sety Briksmax mají dílky a LED osvětlení oddělené a je tak nutní jejich instalace – nalepení. Liší se také použitým konektory. 

briksmax-package_600x600.jpg

detail-briksmax-light_600x600.png

 3. Materiál kabeláže

Kabeláž u setů Lightailing jsou jednoduché a lépe se schovají do mezer stavebnice. Kabely v setech Briksmax jsou kroucené právě díky nutnosti zapojení konektorů a odlišnému způsobu výroby viz bod 4. Z praktického hlediska však tento rozdíl nehraje pro uživatele žádnou roli. Možnou výhodou sad Lightailing je v délce samotné kabeláže. Ta je o něco delší než u druhé varianty a dává tak větší variabilitu a následně větší možnost a kreativitu, schovat batery box. 

Lightailing

lightailing-usb-cable-light_600x600.jpg

Briksmax

briksmax-lights_600x600.jpg

4. Výroba a kvalita

Výroba - kompletace setů Lightailing probíhá ručně, jelikož kabeláže a následná instalace je velice drobná pro strojové svařování. Díky tomu je zajištěna 100% kontrola kvality. 

Briksmax je díky použitý odlišnému typu kabeláže a díky tomu že není potřeba finální kompletace, strojově. I zde však kvalita hraje prim a produkty následně procházejí důkladnou výstupní kontrolou. 

Závěr

Jak sety značky Lightailing tak značky Briksmax jsou velice kvalitní produkty stejného výrobce a lze jen doporučit obě možnosti. Osobně bych však značku Lightailing doporučil převážně nenáročnému uživateli, kterému jde primárně o finální výsledek a podobu LEGO setu, který vystoupí ze tmy a rozzáří se. Instalace je opravdu velice nenáročná. 

Briksmax bych pak doporučil těm, které baví samotný proces nežili se doberou finálního výsledku.