Jak uchovávat a vystavovat LEGO minifigurky

LEGO minifigurky jsou ikonickou a neodmyslitelnou součástí této dánské stavebnice od roku 1978 a do roku 2020 jich bylo vyrobeno více, jak 4 miliardy kusů. S jistou dávkou nadsázky se tak jedná o nejpočetněji populaci na zemi. LEGO minifigurky mají standardizované rozměry a tvoří je několik hlavních částí (torzo-trup, nohy, hlava a ruce).

Dle tématu a funkci figurky jsou pak součástí pokrývky hlavy a doplňky (zbraně – pro minifigurky ze série Star Wars – svítíce meče, nástroje, aj.). U levnějších figurek a stavebnic jsou nohy jednobarevné a potisk je pouze na trupu figurky. U dražších a tedy cennějších setů, se objevují figurky s unikátním potiskem nohou a rukou – ty jsou obzvláště ceněné mezi sběrateli. LEGO minifigurky jsou součástí mnoha LEGO setů, avšak objevují se také jako sběratelské série, či samostatně prodejné v blistrech, či jako součást LEGO časopisů. V množství rozličných témat je možné dohledat velice vzácní a cenění figurky a v poslední době se nemalé množství nadšenců, zaměřuje na jejich sbírání. Ať se jedná již o zmíněné sběratelské série, série Lord of the Rings, či velice oblíbenou tématiku Star Wars. Cena figurek se může vyšplhat do závratných výšin.

ZIP sáčky

Pokud máte LEGO minifigurky pouze jako investice, případně je nikterak nechcete vystavovat, je nejlepším řešením je rozložené uchovat v ZIP sáčku společně s příslušenstvím figurky. ZIP sáček je dobré popsat kódem figurky pro jeho lepší identifikaci. Takto dvé figurky dokonale ochráníte vůči prachu.

Blistry

Pro některé LEGO minifigurky jsou dostupné také blistry v designu dnes již neexistující značky Kenner, která byla proslulá svými akčními figurkami a hračkami. Plastový, snadno otevírací blistr s oboustranným designem charakteru LEGO minfigurky je přesně dělaný na její velikost. Jedná se o výjimečný způsob uložení vaší oblíbené LEGO minifgurky v nádherném retro designu. Na 24BRICK najdete vybranou kolekci designu ze světa STAR WARS, avšak pokud si bude přát jiný design (Hobbyt, Harry Potter), určitě nás kontaktujte.

277939363_1411910412594832_6062563105389931048_n

Boxy na LEGO minifigurky

Další z možností v případě, že se již figurky chcete vystavit a radovat se z nich, je uchovat je v průhledných boxech. Boxy například značky Fabiox, jsou dostupné v rozměru 4x4 nebo 6x6 pinů a jsou plně kompatibilní s legem. Díky tomu tak můžete body Fabiox libovolně stohovat, či je kombinovat s legem a vaše figurky budou 100% ochráněny vůči prachu.

Možnost pro uskladnění a vystavení LEGO minifigurek je také použít vetší vitrínku na minifigurky, kam se pohodlně vejde přibližně 30 figurek a můžou tak být vystaveny po jednotlivých tématech.

IMG_0034

Displeje na LEGO minifgurky

Pokud máte LEGO minifigurky a chcete je dát maximálně na obdiv, tak pak jsou tu tematické displeje. Díky jedinečnému vzhledu a grafice, maximálně podtrhnou vystavené minifigurky. Kvalitní grafický tisk je vyveden na 3 mm PVC desce na které jsou umístěny originální LEGO dílky pro umístění minifigurek. Displeje jsou k dostání ve variantě rámu černá, nebo bílá a je je možné zavěsit, nebo postavit. Díky sklu jsou pak vaše minifigurky opět chráněny proti prachu.

IMG_1807

Osvětlené stojany

Máte unikátní, jedinečnou LEGO minifigurku kterou chcete vystavit a dívat se na ni ve dne v noci? Tak pak můžete využít stojan s osvětlením od výrobce Briksmax. Ten je možné také využít pro vystavení menších modelů, jako například LEGO Brickheadz. Stojánek je napájen 3 tužkovými bateriemi a má možnost nasvícení 10 barvami.

1_a251352d-e8e8-4f68-a3ee-8c3c0f2234a7_700x.jpg