Recenze LEGO Ideas 21333 Vincent van Gogh – Hvězdná noc

Pokud jste fanoušky řady LEGO® Ideas, nebo dokonce slavného nizozemského malíře Vincenta van Gogha, pak jste již jistě slyšeli o nejnovější sadě LEGO® Ideas 21333 Hvězdná noc, tedy o LEGO® interpretaci jeho pravděpodobně nejslavnějšího obrazu.  

Obraz a jeho LEGO interpretace

Obraz "Hvězdná noc" od Vincenta van Gogha patří mezi nejznámější malby Gogha a v jeho uměleckém vývoji představuje konečný příklon k výraznějšímu imaginativnímu osvobození. Olejomalbu namaloval v červnu 1889. Kompozice zachycuje pohled z pokojového okna sanatoria v jihofrancouzském městě Saint-Rémy-de-Provence. Přestože obraz zobrazuje noční výjev, umělec jej vytvořil po paměti během dne. Dílo je od roku 1941 součástí stálé kolekce newyorského Muzea moderního umění MoMa.

21333-Starry-Night-Exclusive-202205-PDP-Block-Standard-4

Sada LEGO® číslo 21333 nám přináší 3D LEGO®ztvárnění právě tohoto obrazu a stejně jako u většiny věcí, i u této úžasné malby bere kostičková verze dech stejně jako ta skutečná. Barvy, nálada a dramatické tahy štětcem jsou zachyceny v rozmístění kostek a sada působí stejně živě jako skutečná věc. Součástí sady je LEGO® minifigurka samotného Vincenta van Gogha, který maluje právě vytvořenou noční oblohu. Tato sada LEGO® je víc než jen výstavní kousek, je to umění a historie dohromady, protože nejenže si vytvoříte vlastní obraz, ale zachytíte okamžik v čase který dal vzniknout právě tomuto úžasnému obrazu.

Použití barev v této sadě je opravdu působivé – není nic lepšího, než když LEGO® kombinuje kostky kreativním způsobem, a tato sada je toho důkazem.

lego-starry-night-displayed-1652904882

Základní informace o setu:

Rok vydání:                 2022

Počet kostek:               2316

Určeno:                        18+

Doporučená cena:       4490,-Kč (odhadovaná cena obrazu více jak 2 miliardy Kč!)

Rozměry setu (v,š,h):  30, 38, 12 cm        

 

Minifigurka Hluboký ponor

LEGO® Minifigurky nebývají zpravidla součástí sérií LEGO® Ideas, avšak zde najdeme minifigurku v podobě slavného malíře a autora díla. Nabízené detaily jsou bezkonkurenční, přičemž za pozornost stojí zejména potisk na rukou a nohou minifigurky, který pomáhá vdechnout život malíři stojícímu za obrazem. Součástí jeho výbavy je také štětec a paleta na ruce a stojan s miniaturním plátnem Hvězdná noc vytištěným na dlaždici.

L2XECTP

  

Jak ještě více vylepšit již tak dokonalou sadu?

I když je v této sadě spousta života a pohybu, vždycky jich může být víc, ne? A právě tady přicházíme se setem LED osvětlení pro LEGO 21333 Hvězdná noc. Díky ní dodáte tomuto slavnému dílu nový rozměr a budete si moci vychutnávat jeho krásu i po západu slunce přesně jako Vincent van Gogh když obraz maloval. 

LT_700x.jpg

4_0ce17e05-11f3-450e-baad-fa97fc7b4d62_700x.jpg

LGK516-_10_700x.jpg

Závěrem

Jedná se o úchvatnou stavebnici s dokonalým provedením barev a exkluzivní minifigurkou, která při správné umístění dodá dílu jedinečný příběh.

Osobně se domnívám, že se jedná o první z mnoha LEGO® replik slavných uměleckých děl a obrazů. Nebude trvat dlouho a budeme si moci zařídit malou domácí galerii.